Özel Eğitim Kitapları
  • Hece Yöntemi İle Okuma Yazma
  • Hece Yöntemi İle Okuma Yazma

Hece Yöntemi İle Okuma Yazma

DKA
Ürün Piyasa Fiyat:
Ürün Fiyat:
249.00 TL
Havale ile Fiyatı :
249.00 TL
Bu ürünü 14:00'a kadar sipariş verirseniz BUGÜN kargoda!
Sepete Ekle
Ücretsiz Kargo
- Ürün Hakkında -

SETİN İÇERİSİNDE;
3 CİLT HECE YÖNTEMİYLE OKUMA YAZMA KİTABI
SES VE HECE KARTLARI 444 PARÇA KART 
444 PARÇA MAGNET
  
1. 3 CİLT HECE YÖNTEMİYLE OKUMA YAZMA KİTABI
 

Kitabı okuma yazmada zorluk çeken, ses Temelli Cümle Yöntemiyle okuma yazma öğrenemeyen öğrenciler ve  yetişkin bireyler için hazırlanmıştır.

Set olarak 3 kitaptan oluşmuştur ve toplam 200 sayfa tamamı renkli bir kitaptır.

1. Kitapta heceler ve buna bağlı olarak hazırlanmış etkinlik sayfaları yer almaktadır. Burada öğrenci a’lı açık hecelerin tümünü öğrenir(ba, sa, ra, ma, …).

2.kitapta ise bu öğrendiği hecelere sesleri birleştirir.(sar, sak, mak, çak, ..)  ve diğer seslileri açık hece haline getirir. (ka, ke, ki, ko). Bol tekrarlara ve örneklere yer verilmiştir. Aslında okuma yazmanın en zorlu kısmı olan ses birleştirme bu kitapta çok daha kolaydır.

Çünkü öğrenci öncelikle tekerleme gibi gelen heceleri öğrendikten sonra sonuna ses birleştirecektir. Yani bu demek oluyor ki, 3 sesli heceyi 3 kademede değil 2 kademede yapacaktır.

Örneğin; ses temelli cümle yönteminden ‘lat’ hecesini alalım. Öğrenci önce ‘l’ sesini ve ‘a’ sesini birleştirecek 
ve daha sonra ‘t’ sesini ekleyecek. Hece Yönteminde ise öğrenci ‘la’ hecesini biliyor olacak ve sonuna ‘t’ sesini ekleyecek. (Evde velilerin ‘l’ sesini öğrenciye ‘le’ olarak tanıtması da ses sisteminin uygulanma aşamasında yaşanan zorluklar arasındadır.) Kitapta, tüm ikili ve üçlü hecelere örnek olacak bütün kelimelere yer verilmiştir.

2-SES VE HECE KARTLARI 444 PARÇA KART

 
 Kitabın bir diğer materyali ise ÇİFT TARAFLI KARTLAR olan yine 444 parçadan oluşan ve  ön yüzünde kitapta bulunan tüm hecelere yer verilmişken; arka yüzünde kavram ve varlıklara(renk kavramı, sayı kavramı, büyük küçük kavramı, az çok kavramı, uzun kısa kavramı, mekanda konum, tek çift kavramı, diğer kavramlar, hayvanlar, meyveler(yaz-kış), sebzeler,  giysiler(yaz-kış), taşıtlar) yer verilmiştir.

Burada da heceler 5,5x8,5cm iken harfler 3x8cm’dir. Tüm heceler ve seslerden ikişer kart vardır.

Kitaptaki tüm hecelere yer verilmiştir.
 
3- 444 PARÇA MAGNET
 

Kitabın SİHİRLİ HECELER adlı 444 parçadan oluşan magnetli materyali vardır. Burada kitaptaki tüm hecelere yer verilmiştir. Her heceden ve harften ikişer adet vardır.

 Materyalin içinde magnetlerin çalışılması için bir levha vardır ve bu levhanın arka tarafına  yazı çalışmaları yapılabilmektedir. Kutuda levha için kalem bulunmaktadır.

Bu materyalin en önemli özelliği heceler 2x2cm iken harfler 2x1cm’dir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi en zorlu kısım olan 3 sesli heceleri oluştururken bu ayrımın farkını görebileceksiniz.

Havale / EFT :

249.00 TL

Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
 

- İlgili Ürünler -


...
Genç Odası
...
Bahçe Mobilyaları
...
Oturma Odası
MarkaClick E-ticaret Sistemi ile hazırlanmıştır.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır